משקיע בביטקוין? כך תעשה זאת נכון

שתף

bitcoin01.webp
בעולם הסוער של המסחר במטבעות דיגיטליים, הטכנולוגיה המתקדמת של בלוקסטקס תעניק לך וודאות ושקט נפשי בכל הקשור להשלכות המס של ההשקעה שלך, באופן שיאפשר לך להתמקד בדברים החשובים באמת.

בעולם הסוער של המסחר במטבעות דיגיטליים, הטכנולוגיה המתקדמת של בלוקסטקס תעניק לך וודאות ושקט נפשי בכל הקשור להשלכות המס של ההשקעה שלך, באופן שיאפשר לך להתמקד בדברים החשובים באמת

לנהל עסק או השקעות זה לא דבר פשוט, ונדרשת התמודדות אינטנסיבית עם שורה של מצבים ידועים ולא ידועים, וכן עם שורה של דרישות חוק ורגולציה. בעוד ההתמודדות עם ההשקעה עצמה היא אתגר שדורש מיומנות, דווקא בחזית החוק והרגולציה, ניתן במספר צעדים פשוטים למזער סיכונים, להגביר וודאות, ולשמור על שקט ויציבות. זאת, באמצעות העזרות באנשי מקצוע מומחים, או שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, דוגמת הטכנולוגיה של חברת BloxTax. היציבות הזו, תאפשר למשקיע לתכנן את צעדיו לטווח הארוך, בלי הפתעות שישפיעו על תזרים המזומנים ועל צפי ההוצאות והרווחים.

הדברים נכונים גם ובעיקר בנוגע להשקעות בביטקויין, ובכל מטבעות הקריפטו. תשומת הלב הציבורית לה זוכות ההשקעות במטבעות הדיגיטליים מעוררת התעניינות גם מצד רשויות המיסים בארץ ובעולם, שבוחנות אותן (ואת הפועלים בהן) בעניין. בעולם החדשני והמשתנה של המטבעות הדיגיטליים, וודאות מיסויית למשקיע הפכה להיות חשובה מאין כמותה. הוודאות מאפשרת למשקיע לדעת מראש כמה מס יהיה עליו לשלם בגין ההשקעה שביצע. למעשה, זוהי זכותו של משקיע שקול להבין את השלכות המס של הפעולות שלו, ולדעת מה תהיה חבות המס בגין פעולותיו – על מנת שיוכל להיערך אליה מבחינה חוקית ותזרימית ולא לחשוש מהפתעות בהמשך הדרך.

עולם מטבעות הקריפטו עדיין משתנה, וכך גם דיני המס שקשורים אליו. משקיע שמעוניין בשקט נפשי בגזרה זו, יכול להגיע לוודאות מיסויית באמצעות היעזרות במומחים. צריך לזכור: דיני המס שמלווים את עולם הנכסים הדיגיטליים אולי עדיין בתהליך של עיצוב, אבל דבר אחד כבר ברור ללא צל של ספק: הפעילות בנכסים דיגיטליים חייבת במס, שיחול באופן אישי על המשקיעים בהם. כלומר, לשם הדוגמא, משקיע ישראלי בביטקוין יהיה חייב במס בישראל – ומומלץ להיערך לכך מבעוד מועד.

מיסוי המסחר בנכסים דיגיטליים זכה להתייחסות רשות המיסים בישראל בתחילת השנה. לפי עמדתה, השקעה במטבעות קריפטו איננה שקולה למסחר במטבע (למשל מסחר במט"ח) בכל הקשור למיסוי החל עליה. ההשקעה במטבעות אלו דומה יותר למסחר בניירות ערך. כלומר, ההשקעה תהיה חייבת במס רווחי הון בגובה 25%. מס רווחי הון נגבה על הרווחים שנוצרו מהפעילות. למשל, מס ייגבה על ההפרש בין מחיר רכישת המטבעות הדיגיטליים, לבין מחיר מכירתם – אם נמכרו ברווח. גובה המס מושפע משינויים בערך המטבע הדיגיטלי. אם נבחן את התקופה האחרונה, לשינויים בערכו של הביטקוין (שעלה בחדות) ישנה משמעות עמוקה מבחינת חבות המס שחלה על המשקיעים בו, ומבחינת ההערכות הנכונה הנדרשת ממשקיע אחראי.

צריך גם להיות ערים לכך שאם הפעילות במטבעות דיגיטליים היא העיסוק העיקרי של המשקיע וממנה הוא גוזר את עיקר הכנסתו, רשות המיסים עשויה לסווג את ההשקעה כהכנסה מעבודה, ולגבות עליה מס הכנסה ומע"מ, בשיעורים גבוהים יותר משיעור מס רווחי ההון.

אז איך נערכים לתשלום המס מראש ובצורה נכונה? החדשות הטובות הן שאין חובה להכיר לפרטי פרטים את דיני המס מרובי הסעיפים. הטכנולוגיה הייחודית של חברת BloxTax, שמתמחה בעולם מטבעות הקריפטו ובעולם המס הישראלי והגלובאלי, תסייע לכם לקבל את הוודאות המיסויית שתאפשר לכם להתפנות לדברים החשובים באמת – ההתמקדות בהשקעות עצמן. המערכת המתקדמת של BloxTax סורקת את הבלוקצ'יין ואת מסדי הנתונים של הבורסות הרלוונטיות לפעילות המשתמש. באופן זה, מתקבלת תמונה מלאה על כלל העסקאות והפעולות שביצע המשקיע במטבעות הדיגיטליים, וניתן לדעת ברמה גבוהה של וודאות מה תהיה חבות המס בגין השקעתו, בכל שנת מס, ובהתאם לפעולות אותן ביצע: כרייה, מסחר אקטיבי, השקעה לטווח ארוך או קבלת תשלום במטבעות הדיגיטליים.

כתבות נוספות בתחום:

הסיפור של מאונט גוקס (Mt. Gox) – איך לפעול נכון להשבת כסף מהבורסה שקרסה
אחרי שנים של הליכים נגד מאונט גוקס, בורסת הקריפטו שקרסה ב-2014, החל כונס הנכסים שלה להשיב לנושיה כספים בגין מטבעות הקריפטו שהם איב...
השוואת פרמטרים שונים בין אפשרויות לקניה ומכירה של מטבעות דיגיטליים וקריפטו
ההשקעה והשימוש במטבעות דיגיטליים מחייבים קניה ומכירה שלהם באחת מכמה דרכים אפשריות. התהליך כרוך בעמלות, ידע וציות לרגולציה והוא תלו...
מטא מאסק והקלות הבלתי נסבלת של גניבה מארנקים חמים
למרות אינספור ההונאות והגניבות מארנקים חמים, הנוחות שהם מציעים והצורך בהם לשם השקעה ומסחר בפלטפורמות DeFi וב-dApps גורמים למשתמשים...

השאירו פרטים
לייעוץ חינם