הפקדה של רווחי קריפטו לחשבון הבנק - מדריך מעשי

שתף

Banks_Bitcoin.webp
סוף השנה מתקרב ורבים רוצים למשוך רווחים לחשבון הבנק מהשקעות הקריפטו שלהם, אך תוהים איך לעשות זאת. במאמר זה אספנו עבורכם עקרונות בסיסיים שיגבירו את הסיכויים שלכם למשוך רווחים מבלי להסתבך עם הבנק. וגם - מה לעשות אם הבנק שואל שאלות.

אנשים רבים מוצאים את עצמם עם רווחים יפים מההשקעות שלהם במטבעות דיגיטליים, אבל שואלים את עצמם איך כדאי להם למשוך את הרווחים האלה אל חשבון הבנק שלהם בשביל להנות מהם – וגם כדי לשלם למס הכנסה.

אחרי שעברנו במאמרים קודמים על מדיניות הבנקים ועל הדרכים המומלצות לסחור כדי לשפר את הסיכויים שלכם למשוך את הכסף בחזרה בקלות, במאמר זה נתמקד בפרקטיקה תכל'ס: איך למשוך את הכספים בצורה כמה שיותר חלקה.

ראשית – המלצות כלליות

היו מוכנים לכך שהבנק עשוי לשאול שאלות בנוגע למקור הכספים ואופי הפעילות שלכם בתחום. לכן, הדבר הראשון שעליכם לוודא הוא שכל הפעילות שלכם בקריפטו מדווחת כראוי למס הכנסה לפני שאתם מושכים כספים אל חשבון הבנק שלכם. אי דיווח על אירועי מס זו עבירה פלילית בישראל, ולכן הבנק לא יכול לקבל כספים ממקור שאינו מדווח. אם הבנק יקבל את הכספים הללו, הוא למעשה מבצע עבירה.

מעבר לכך, כפי שכתבנו בכתבה קודמת, מומלץ לעבוד רק עם גופים מוכרים ומפוקחים. אם עובדים עם גופים מפוקחים יש סיכוי טוב שהבנק לא ישאל שאלות, במיוחד אם מדובר בסכומים קטנים. אם אתם יכולים למשוך את הכסף מאותו החלפן / זירת מסחר (בורסה) שאליהם העברתם את הכסף – עדיף. העברה ומשיכת כספים מאותו הגוף בד"כ נחשבת לפעילות תקינה בעיניי הבנקים.

אופציה ראשונה: מזומן

אם אתם חוששים להעביר את הכספים דרך חשבון הבנק שלכם, אתם יכולים להשתמש בשירותי כספומטים של ביטקוין. ישנם בארץ מספר גופים מפוקחים המאפשרים קנייה ומכירה של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים במזומן. כך תוכלו למשוך רווחים וגם לשלם למס הכנסה במזומן. כל עוד מדובר בסכומים של עשרות אלפי שקלים – זו עשויה להיות אופציה טובה לרבים.

אנחנו לא ממליצים רכישה ומכירה של מטבעות דיגיטליים במזומן, אלא רק דרך הגופים המפוקחים המוכרים בארץ. כל עסקאות המזומן בין אנשים, אם זה דרך הטלגרם או בדרך אחרת, מגבירות את החשד מצד הבנקים ורשויות המס ועדיף להימנע מכך.

אופציה שנייה: למשוך בביסים קטנים

אם אפשר עדיף לא לעלות על הראדר של הבנק. ברגע שהבנק מסמן אתכם ואת הפעולות שלכם, תצטרכו לטפל בזה. לכן, קודם כל ננסה למשוך כספים מבלי שבכלל ישימו לב למשהו יוצא דופן.

אז אם אתם בוחרים למשוך את הרווחים שלכם אל חשבון הבנק, מומלץ שתעשו זאת בחלקים ובסכומים קטנים ולא הכל בבת אחת. סכום קטן הכוונה לכמה אלפי דולרים בודדים בלבד, ולא יותר מ-50,000 ש"ח בתקופה.

בדרך זו תוכלו להתנסות כל פעם בהעברה אחת ולראות אם הכל עובר חלק. אם הכסף נכנס אל הבנק בלי שום בעיה, תוכלו להמשיך להעביר עוד פעם. כל עוד הבנק לא סימן אתכם, לא שאל שאלות ולא חסם את האפשרות הזו – אתם יכולים להמשיך בה.

מה לעשות אם הבנק שואל שאלות?

כדי שלא תהיו לא מוכנים – כדאי שתכינו את עצמכם למקרה שהבנק שלכם יתחיל לשאול שאלות. הכלל הכי חשוב כשמדברים עם הבנק הוא פשוט להגיד את האמת. לא צריך להתרגש, לחשוש או להתעצבן מכך. לא תמיד הבנקים מאפשרים להפקיד את הכספים שמקורם בקריפטו וחשוב להיות מוכנים לכך.

אם הגעתם למצב שהתחלתם דיאלוג מול הבנק בנושא, מומלץ לכם לעשות זאת בהתכתבות ולא בשיחה בעל-פה. לעיתים יש צורך להיעזר באישורים של גופים מקצועיים חיצוניים, כפי שבלוקסטקס מנפיקים, אך תמיד חשוב לפעול בשקיפות וכנות מול הבנק.

מה לא לעשות אם הבנק שואל שאלות?

אין צורך להרים את הקול או להתעצבן על הבנקאי. הבנקאים לא אשמים במדיניות שהבנקים הכתיבו להם ולרוב אין להם הרבה מקום לגמישות. גם איום על הבנקאי שתיעזרו בעו"ד הוא מיותר. עליכם להבין, מבחינת הבנקים הרמת קול ואיומים הם רק גורמים המגבירים את החשד שמדובר בניסיון לביצוע הלבנת הון.

אם בכל זאת אתם חושבים שיש צורך לערב עו"ד, פשוט פנו אל עו"ד ובידקו האם זה מסלול נכון עבורכם. אתם חופשיים לפעול בעזרת עו"ד, אך לא יעזרו לכם איומים על הבנק, להיפך. רק זיכרו שלבנקים יש זיכרון ארוך, וברגע שנכנסים איתם להליכים משפטיים יהיה קשה להחזיר את המצב לקדמותו.

במידה והבנק מאיים עליכם שיסגור לכם את החשבון, כדאי שתקשיבו לדרישות שלו ולא תנסו לעשות דברים מנוגדים להן. לבנק יש אפשרות לסגור חשבון במידה והלקוח אינו עונה על דרישותיו.

כל מקרה לגופו

חשוב לדעת שבכל מקרה שאתם פועלים בצורה חוקית, תמיד יש דרך למשוך את הכספים ולשלם למס הכנסה. בהתאם לפרופיל שלכם, לבנק שאיתו אתם פעולים ולתיק ההשקעות שלכם ניתן למצוא פתרונות תפורים במיוחד בשבילכם.

עבור סכומים גדולים בלוקסטקס מציעה פתרונות ייחודיים בהם ניתן לשלם מס הכנסה באמצעות קריפטו.

במידה ומשיכת הכספים שלכם אינה עוברת חלק, אנחנו בבלוקסטקס נוכל לסייע לכם במציאת הפתרון המתאים. הצוות המקצועי שלנו זמין לענות על שאלותיכם ולהתייחס אל המקרה הספציפי שלכם. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה, תהיה ובקשה.

כתבות נוספות בתחום:

הצהרת גורם מומחה – התנאי להפקדת כסף שמקורו בפעילות קריפטו, בחשבון הבנק
ההתעוררות בשוק הקריפטו שבה ומעלה את שאלת ההפקדה בבנק של כספים שמקורם בפעילות במטבעות דיגיטליים. תנאי הכרחי לאישור ההפקדה הוא הצהרה...
השוואת פרמטרים שונים בין אפשרויות לקניה ומכירה של מטבעות דיגיטליים וקריפטו
ההשקעה והשימוש במטבעות דיגיטליים מחייבים קניה ומכירה שלהם באחת מכמה דרכים אפשריות. התהליך כרוך בעמלות, ידע וציות לרגולציה והוא תלו...
KYC – קו ההגנה הראשון של המסחר בקריפטו
עקב אכילס של השימוש במטבעות דיגיטליים, אשר הופך אותם למועדים לפורענות בכל הקשור למקרים של הונאות, הלבנת הון ומימון טרור, מאלץ בורס...

השאירו פרטים
לייעוץ חינם