הפוסט ששווה לכם כסף: כך תערכו לסוף שנת המס

שתף

הפוסט ששווה לכם כסף: כך תערכו לסוף שנת המס
ניצול הפסדים, מימוש אופציות, הוזלת עלויות, ועוד 6 טיפים ממוקדים למשקיעים במטבעות דיגיטליים, בעזרתם תוכלו לנצל את סוף שנת המס להגדלת רווחים. למשקיעים במטבעות דיגיטליים חודש דצמבר הוא חודש סיכום פעילות והתארגנות לקראת השנה הבאה. בתחילת שנת 2019 תידרשו לדווח לרשות המסים על הפעילות בשנה האחרונה, ולשלם מס על הרווחים, אם היו.

ניצול הפסדים, מימוש אופציות, הוזלת עלויות, ועוד 6 טיפים ממוקדים למשקיעים במטבעות דיגיטליים, בעזרתם תוכלו לנצל את סוף שנת המס להגדלת רווחים

למשקיעים במטבעות דיגיטליים חודש דצמבר הוא חודש סיכום פעילות והתארגנות לקראת השנה הבאה. בתחילת שנת 2019 תידרשו לדווח לרשות המסים על הפעילות בשנה האחרונה, ולשלם מס על הרווחים, אם היו.

את חודש דצמבר כדאי לנצל לשתי מטרות: הראשונה, ארגון ואיתור המידע הנדרש לשם הדיווח לרשות. המטרה השנייה, בחינה של הפעילות העסקית ובדיקה האם ישנן הטבות מס שניתן לנצל, ועל ידי כך להגדיל את הרווח.

לפניכם 9 טיפים קצרים שיעזרו לכם להוציא את המיטב מסוף שנת המס:

1)      תיעוד תיעוד תיעוד

ודאו שיש ברשותכם צילומי מסך של כל היתרות הקיימות בחשבונות שלכם. עשו זאת לגבי כל היתרות הקיימות, בכל זירות המסחר בהן סחרתם, ובכל הארנקים. זוהי למעשה הוכחה לגבי מצב התיק שלכם נכון לסוף שנת המס. צילומי מסך אלו יסייעו בעתיד בדיווחים לרשות המסים, וגם בדיווחים מתקדמים יותר – כגון הצהרות הון – שרשות המסים עשויה לבקש. בנוסף, צילומי המסך יהיו אפקטיביים גם במקרה בו זירת המסחר תיסגר או תיפרץ, ותצטרכו לדעת מה הייתה יתרתכם בה.

2)      אז מה היה לנו

בקשו מזירות המסחר בהן סחרתן בשנה החולפת דו"ח על הפעילות שביצעתם דרכה. לא כל זירות המסחר מאפשרות להוציא מידע היסטורי לתקופות ארוכות, לכן כדאי לבקש דו"ח כזה פעם בשנה. דו"ח זה גם כן חשוב להכנת הדיווח לרשות המסים.

3)      נצלו את ההפסדים

עברו על תיק ההשקעות שלכם. אם אתם מתלבטים האם כדאי להחזיק במטבע שערכו ירד או למכור אותו – כדאי לשקול למכור אותו עוד השנה ולקזז את ההפסדים ממנו מרווחים אחרים החייבים במס (בנדל"ן או בניירות ערך למשל). כך, אולי הפסדתם על ההשקעה במטבע, אך ניצלתם מגן מס שרשות המסים מעניקה למשקיעים. עצה זו רלוונטית במיוחד לשנת המס הנוכחית בה השוק היה תנודתי, ומטבעות רבים רשמו הפסדים.

4)      עניין של אופציה

אם אתם סוחרים במטבעות דיגיטליים ובמקביל עובדים בחברת הייטק, שהעניקה לכם אופציות ברות מימוש ב-2018, כדאי לשקול לממש אותן. מיסוי של אופציות ברוב המקרים ניתן לקיזוז מול ההפסדים ממסחר במטבעות דיגיטליים.

5)      דיווח מלא ושקוף

הדיווח לרשות המיסים על הפעילות במטבעות דיגיטליים הוא חובה. מומלץ לדווח לרשות דיווח שקוף ומלא, גם אם יש לכם רק הפסדים בתיק ההשקעות השנה. כך, כשהשוק יתאושש ותחזרו להרוויח, תוכלו לנצל את ההפסדים של 2018 עליהם דיווחתם, כדי לשלם פחות מיסים בעתיד.

6)      השיעור של 2018

שנים קשות בהשקעות הן שנים בהן ניתן ללמוד את השיעורים הגדולים ביותר לעתיד. בחנו את התיק ואת קבלת ההחלטות שלכם והפיקו לקחים. 2018 הייתה דוגמא טובה לפעילות בשוק תנודתי, ולכך שהוא יכול גם לרדת ולא רק לעלות. השנה החולפת הבהירה למשקיעים רבים את רמת הסיכון שהם יכולים להרשות לעצמם לקחת, וכמה הם בעצם מוכנים להפסיד.

7)      שלוש ארבע ולעבודה

אם ההשקעה במטבעות דיגיטליים היא העיסוק המרכזי שלכם, והיא מניבה את הכנסתכם העיקרית, אתם תשלמו על הפעילות מס הכנסה. במקרה כזה כדאי לבדוק איך אתם מנצלים הטבות מס נוספות שקיימות לעוסקים: כגון הטבות בהפקדה לקרן פנסיה (שהן חובה), והטבות בהפקדה לקרן השתלמות.

8)      זה הזמן ליישור קו

נצלו את הסדר שאתם עושים בתיק לקראת סוף השנה גם לבדיקת עמלות ועלויות שונות. השוו למחירים של נותני שרותים אחרים הקיימים בתחום, התמקחו וראו איך אתם יכולים להוזיל את עלות הפעילות.

9)      עצה טובה אף פעם לא תזיק

אם קיבלתם פנייה מרשות המסים, או אם אתם זקוקים לסיוע בהכנת הדיווח השנתי לרשות: על מנת להיות בטוחים שאתם מבצעים את מה שנדרש לפי החוק וגם מנצלים את כל הטבות המס שעומדות לרשותכם, פנו לייעוץ.

BloxTax, באמצעות המערכות הטכנולוגיות המתקדמות שפיתחה, מזהה באילו מקומות ישנן פעולות שאינן מתועדות כנדרש על ידי רשות המסים ומשחזרת אותן. לאחר שחזור הפעולות BloxTax מבצעת תמחור של כל העסקאות, לפי דרישות רשות המסים, ומפיקה עבורכם את הדו"חות הרלוונטיים לדיווח.

כתבות נוספות בתחום:

השוואת פרמטרים שונים בין אפשרויות לקניה ומכירה של מטבעות דיגיטליים וקריפטו
ההשקעה והשימוש במטבעות דיגיטליים מחייבים קניה ומכירה שלהם באחת מכמה דרכים אפשריות. התהליך כרוך בעמלות, ידע וציות לרגולציה והוא תלו...
חזון אחרית הימים? נוהל חדש לתשלום מס על רווחי קריפטו
האם תם העידן בו משקיעי קריפטו התקשו לשלם מס על רווחים שהניבה הפעילות שלהם במטבעות דיגיטליים בשל סירוב הבנקים בישראל לקבל כספים שמק...
הונאות הקריפטו הנפוצות ואיך להימנע מהן
עולם הקריפטו מתאפיין, בין השאר, בשכיחות גבוהה של הונאות וגניבות, ולמרות האזהרות וההסברים בנושא משתמשים רבים ממשיכים ליפול קורבן לפ...

השאירו פרטים
לייעוץ חינם