הסיכון והתשואה: מהו תפקידו של הקריפטו בתוך תיק ההשקעות שלכם?

שתף

הסיכון והתשואה: מהו תפקידו של הקריפטו בתוך תיק ההשקעות שלכם?
מטבעות הקריפטו הפכו מנכס השקעה למשוגעים לרכיב שיכול להעניק יתרונות לכל תיק השקעות, זאת בתנאי שעושים זאת נכון ובהתחשב במאפייני הסיכון המתאימים לכם. במאמר זה הכנו עבורכם מדריך על תפקיד הקריפטו בתיק ההשקעות.

מטבעות הקריפטו הפכו מנכס השקעה למשוגעים לדבר, לרכיב שיכול להעניק יתרונות לכל תיק השקעות, זאת בתנאי שעושים זאת נכון ובהתחשב במאפייני הסיכון המתאימים לכם. מדריך

הפריחה של שוק המטבעות הדיגיטליים בכלל ושל הביטקוין בפרט חשפה קהלים רבים וחדשים אל ההשקעה במטבעות אלו, שעד לאחרונה היו השקעה למביני עניין ומשוגעים לדבר בלבד. כיום, המטבעות הדיגיטליים יכולים לגוון כל תיק השקעות לצד השקעת מסורתיות, ולהעניק לו יתרונות משמעותיים, אם עושים זאת בחוכמה, ובמינון נכון.

ישנן מספר דרכים להיחשף לשוק המטבעות הדיגיטליים: חשיפה ישירה, על ידי רכישת המטבעות עצמם לארנק שבבעלותכם, או חשיפה עקיפה: על ידי רכישת מכשירים פיננסיים אחרים המושפעים משערי המטבעות השונים. כך תהפכו השקעה ישירה בקריפטו לחלק מתיק ההשקעות שלכם.

הכירו את הנכס

כמו בכל השקעה, גם כשמתעניינים בהשקעה במטבעות דיגיטליים צריך להבין לעומק מהם הסיכונים אליהם אתם חשופים. ככל שהסיכון  גבוה יותר, הציפיה לתשואה גבוהה יותר, ובהשקעה במטבעות דיגיטליים יש סיכונים. בניית תיק השקעות נכון ומאוזן, עם סיכון שמתאים לצרכים שלכם, דורשת הבנה של תיאבון הסיכון שלכם, ושל טווח ההשקעה שלכם: כלומר מתי למעשה תזדקקו לכסף. ככל שטווח ההשקעה שלכם ארוך יותר, יש יותר מקום לקחת סיכון בהשקעות שלכם. כך, גם אם במקרה תקלעו לתקופה של תנודתיות וערך ההשקעה ירד, יהיה לכם מספיק זמן להמתין עד התיקון.

מטבעות קריפטוגרפיים הם נכס תנודתי. ישנן תנודות חדות ועזות בשערים, זינוקים מהירים לצד נפילות חדות. יתרה מזאת, מכיוון שמדובר בטכנולוגיה חדשנית, לא תמיד ניתן למפות את כלל הגורמים שישפיעו על ערך של מטבע כזה או אחר, כך שקשה להיערך מראש ולהקטין או להגדיל חשיפה בהתאם לגורמים בשוק. לכן, השקעה במטבעות דיגיטליים צריכה לקחת בחשבון את התנודתיות והיא מתאימה לכם אם אתם, ככלל, מאמינים בגורמים שלטווח הארוך ידחפו את השוק למעלה.

מינון

אם אינכם סוחרי יום שמתפרנסים מהמסחר, אלא אתם מחזיקים קריפטו כחלק מתיק ההשקעות הכולל, עליכם לתת לו משקל מתאים בתיק ההשקעות. תיק השקעות נכון בנוי חלקו מגורמים מייצבים לתיק, כאלו שיבלמו זעזועים אך יתנו תשואה צנועה יחסית, וחלקו מנכסים מסוכנים יותר שתפקידם להניב תשואה. הקריפטו שייך לחלק השני של הנכסים בעלי הסיכון הגבוה והצפי הוא שהתשואה תהיה בהתאם. אולם כמו מלח שבשביל הטעם צריך לצרוך במידה – כל גם בתוך תיק השקעות כולל, צריך להשקיע בקריפטו במידה.

פיזור וגיוון

אחת התרומות העיקריות של אחזקת קריפטו בתיק ההשקעות היא הגיוון. קריפטו מתנהג אחרת מניירות ערך שנסחרים בשוק ההון ובדרך כלל כאשר יש נפילות חדות בשווקי ההון, הדבר מושך משקיעים לחפש השקעות "מקלט" שמתנהגות שונה מהשווקים, למשל זהב, סחורות, וגם קריפטו. כך, על אף התנודתיות הגבוהה של הקריפטו, הוא מגוון את תיק ההשקעות ומהווה גורם שמתנהג "אחרת" מהתנהגות שווקי ההון.

מהי האסטרטגיה שלכם

אחזקת קריפטו כחלק מתיק ההשקעות צריכה להיעשות על בסיס אסטרטגיה ברורה. כך, לא מתפתים למכור, לקנות או להמיר בכל תנודה של שער מטבע. זיכרו: פעולות רבות מידי בקריפטו כרוכות בעמלות יקרות ובשלל בירוקרטיה נלווית. לכן, קריפטו לא מתאים לתיק השקעות תזזיתי, ועליכם לגבש מראש בינכם לבין עצמכם מהם התנאים שיובילו להחלפתו בנכס השקעתי אחר.

הכירו את האחריות שמוטלת עליכם

בניגוד להשקעה בניירות ערך בה המס על הרווחים מקוזז על ידי הבנק או בית ההשקעות שמנהל את הכסף, בהשקעה במטבעות בקריפטו האחריות לדיווח לרשות המיסים ולתשלום המס היא עליכם. ההתעסקות הבירוקרטית בהשקעה צריכה להתאים לכם כמשקיעים ועליכם לעמוד בכל דרישות הרגולציה, על מנת שלא תחשפו לסיכונים מיותרים מול הרשויות. אם אינכם מעוניינים לעסוק בכל הנלווה לניהול ההשקעה בביטקוין, כדאי אולי לחשוב על דרכי חשיפה עקיפות להשקעה בקריפטו.

לסיכום:

מטבעות קריפטו הם נכס סיכון, וככזה הם מציעים חשיפה לסיכון תמורת תשואה. ישנם מגוון רחב של סיכונים בעולם הזה, אך הנדירות של הביטקוין וההיצע המוגבל שלו, מתבטאים בתשואות עודפות. שוק הקריפטו מתבגר ועובר אסדרה רגולטורית, דבר שמתמרץ כניסה של שחקנים חדשים לתחום, ומגביר את ההתעניינות בו. כך, שהשוק מציע תוספת של סיכון ותשואה עודפת כמרכיב בתיק ההשקעות.

כתבות נוספות בתחום:

תוכניות באונטי (Bounty) – להרוויח ממציאת חולשות בקוד של פרויקטי קריפטו
תוכניות באונטי בעולם המטבעות הדיגיטליים מציעות למשתמשים פרסים כספיים בתמורה לאיתור פרצות וחולשות בקוד של מוצרים ושירותים רלוונטיים...
עדכון טאפרוט - דברים שכדאי לדעת על שלבי ההתפתחות של ביטקוין
אחד משלבי ההתפתחות המרכזיים של רשת הבלוקצ'יין של ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הראשון והמוביל בעולם הקריפטו, הוא טאפרוט – העדכון המקיף ש...
מה כדאי לדעת על גשרים בין רשתות בלוקצ'יין
בניגוד לעבר, שבו טרנזקציות במטבע קריפטו מסוים יכולות היו להתבצע אך ורק על גבי רשת הבלוקצ'יין של אותו מטבע, כיום ניתן לבצע טרנזקציו...

השאירו פרטים
לייעוץ חינם