רשות המיסים אישרה את פורמט דיווח המס של בלוקסטקס עבור פעילות בביטקוין

שתף

רשות המיסים אישרה את פורמט דיווח המס של בלוקסטקס עבור פעילות בביטקוין
רשות המיסים העניקה אישור למערכת דיווחים שפיתחה חברת הפינטק BloxTax, שמאפשרת הליך דיווח מס מהיר, פשוט וזול למשקיעים במטבעות דיגיטליים. האישור, היחיד מסוגו בארץ, מעניק למשקיעים ודאות כי הדיווחים שהגישו עומדים בדרישות  הדיווח של מס הכנסה.

רשות המיסים העניקה אישור למערכת דיווחים שפיתחה חברת הפינטק BloxTax, שמאפשרת הליך דיווח מס מהיר, פשוט וזול למשקיעים במטבעות דיגיטליים. האישור, היחיד מסוגו בארץ, מעניק למשקיעים ודאות כי הדיווחים שהגישו עומדים בדרישות  הדיווח של מס הכנסה

בשורה למשקיעים בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים אחרים: מעתה ניתן לחסוך זמן וכסף בהכנת דיווחי המס לרשות המיסים. בימים אלו המערכת הטכנולוגית המתקדמת של חברת הפינטק BloxTax קיבלה אישור רשמי מרשות המיסים. המשמעות: זוהי המערכת הטכנולוגית היחידה בארץ, בתחום דיווחי הקריפטו, שרשות המיסים הכירה בכך שהדוחו"ת שמופקים באמצעותה עונים על כל דרישות הדיווח. כך, המשקיעים שיגישו דו"חות באמצעותה יכולים גם להיות בטוחים שעמדו בדרישות החוק.

ודאות מיסויית

תהליך האישור המורכב שעברה BloxTax למערכת שפיתחה כולל אישור דו שלבי. בשלב הראשון, שיטות החישוב שמבצעת המערכת כדי לחשב את הרווחים (מדובר ברווחי הון) מהפעילות במטבעות דיגיטליים, עברו בקרה מדוקדקת ואישור על ידי פירמת רואי החשבון מהגדולות בישראל ונמצאו מתאימות לדרישות החוק. לאחר מכן רשות המיסים בדקה את מבנה הדו"חות ואופן הגשתם ומצאה שהם עונים על כל הדרישות למטרת דיווח לרשות המיסים. התהליך כולו, אותו יזמה BloxTax על מנת להעניק שקט נפשי ללקוחותיה ולאפשר אופן דיווח ברור ופשוט, לווה על ידי פירמת עורכי הדין המובילה גולדפרב זליגמן ושות'.

פשטות ובהירות הדיווח למס הכנסה

במסגרת התהליך, ניתן אישור רשות המיסים לאופן דיווח ייחודי וחדשני של טופס 1399 עבור מטבעות קריפטוגרפים (מטבעות וירטואליים בלשון רשות המיסים כמו ביטקוין). טופס זה נלווה לדיווח השנתי אותו יש להגיש, ובו מפורטים פרטים שונים לגבי כל עסקה במטבעות דיגיטליים: שערי העסקה, הצמדות שונות, רווח או הפסד וכמון חבות המס (אם יש כזו) הנובעת מפעילות בתחום.

האתגר אותו באה שיטת הדיווח לפתור, ובגללו יזמה BloxTax  את המהלך מול רשות המיסים הוא ריבוי טפסים ובירוקרטיה. על פי הנחיית רשות המיסים, יש לצרף טופס 1399 נפרד לכל עסקה, כלומר מכירה או המרה של מטבעות דיגיטליים שבוצעה בשנת המס עליה מדווחים. משקיע שביצע 50 פעולות כאלה, צריך לצרף 50 טפסי 1399 לדיווח השנתי. דבר זה הופך את הליך הדיווח למורכב ומסורבל, גם ברמת מילוי הטפסים וגם ברמת ההגשה הטכנית. אפילו עבור מייצגים (רואה חשבון) אשר מבצעים את הדיווח עבור לקוחותיהם, מדובר באתגר לא פשוט כיוון שלא ניתן לשדר בשע"מ – מערכת הדיווח הדיגיטלית של רשות המיסים – דיווח בן יותר מ-15 טפסים.

במסגרת הליך האישור, אישרה רשות המיסים ל- BloxTax לבצע דיווח באמצעות דו"ח מרכז בפורמט שפיתחה שיתוף רשות המיסים, אשר מונע את הצורך להפיק טופס 1399 נפרד לכל פעולה ומאפשר להגיש דו"ח מרוכז על כלל הפעילות.

כך, ניתן להגיש דו"ח מרוכז בהיר ופשוט באופן דיגיטלי ולהימנע מניירת מסובכת והגשה מורכבת ברמה הטכנית. בדיווח באמצעות הדוחות שמפיקה BloxTax למעשה נוצר מסלול דיווח ברור, עם טפסים נגישים, שאיתם ניתן לדווח על פעילות בתחום ולצרף את כל הגילויים הנדרשים – באופן שעונה על דרישות רשות המיסים.

הוכר בחוזר רשות המיסים

היוזמה של BloxTax להוביל ולפתח דיווח מפורט ופשוט בתחום התאפשרה לאחר הכרה קודמת שקיבלה מערכת תמחור הנכסים שלה, כפי שצוין בחוזר ה-ICO  שהוציאה רשות המיסים במרץ 2018 (חוזר מס'‏ 7/2018 – מס‏ הכנסה בנושא ICO – הנפקת ‏"אסימונים‏ דיגיטליים" למתן ‏שירותים ו/או‏ מוצרים בפיתוח). בחוזר זה הפנתה הרשות לאתר BloxTax כמקור אמין למציאת שערים של מטבעות דיגיטליים שונים בפיאט לצרכי דיווח מס בישראל.

הגוף המקצועי והמוביל בישראל

הבשורה הגדולה בדו"חות המאושרים של BloxTax היא כפולה: גם למשקיעים וגם למייצגים. המשקיעים שבוחרים לדווח באופן עצמאי יכולים לעשות זאת באמצעות טפסים ברורים מאוד, קלים ומלווים בהכוונה והוראות למילוי יעיל שחוסך זמן וכסף.

המייצגים יכולים לקבל טפסים מלאים, הכוללים מידע שלם על פעילות הלקוח במטבעות דיגיטליים, חישובים בדוקים, והכנה לדיווח בפורמט שאושר על ידי הרשות. הטפסים יאפשרו דיווח מקוון קל ופשוט, ומנעים צרוך של מומחיות ספציפית של רואה החשבון בתחום הקריפטו/ ביטקוין וכך המייצג יכול להתרכז במה שחשוב באמת – ייעוץ ללקוח.

ל-BloxTax ניסיון רב ועשיר והיא הגוף המקצועי המוביל בארץ בתחום הדיווח והמיסוי במטבעות דיגיטליים ובמתן שירותים מקיפים למאות משקיעים ומייצגים. כעת, ההכרה של רשות המיסים במערכת ובדו"חות שמופקים באמצעותה מאפשרת לה להציע שירותים בעלי וודאות מיסויית גבוהה לכל העוסקים בתחום.

כתבות נוספות בתחום:

מחיר הנזילות – סוגיית המיסוי על ליקוויד סטייקינג
סטייקינג רגיל וסטייקינג נזיל הם אפיקי השקעה מוכרים בעולם הקריפטו, אך בעוד שבסטייקינג רגיל רק התמורה עבור נעילת המטבעות חייבת במס, ...
חזון אחרית הימים? נוהל חדש לתשלום מס על רווחי קריפטו
האם תם העידן בו משקיעי קריפטו התקשו לשלם מס על רווחים שהניבה הפעילות שלהם במטבעות דיגיטליים בשל סירוב הבנקים בישראל לקבל כספים שמק...
הכרה בהפסדי קריפטו כתוצאה מגניבות, הונאות ופריצות
פריצות, גניבות והונאות הן עניין שכיח בעולם המטבעות הקריפטוגרפים והן גורמות להפסדים ניכרים למשתמשים ומשקיעים. כדי שמס הכנסה יכיר בה...

השאירו פרטים
לייעוץ חינם